دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی کلینیک دندانپزشکی سینا در

منطقه هفت حوض

دندان‌ های هر فرد  از مهم‌ ترین اجزای صورت فردهستند که نقش مهمی در زیبایی چهره و لبخند دارند. مرتب بودن دندان‌ ها یکی از مسائلی است که همواره مورد نظر افراد بوده است و آن‌ ها از طریق انجام تکنیک‌ هایی نظیر اصلاح طرح لبخند تمایل دارند که موجب بهتر شدن ظاهر دندان و ایجاد زیبایی در لبخند را فراهم نمایند. لبخند زیبا هم از لحاظ فردی و هم اجتماعی بر گیرایی افراد تأثیر می‌گذارد.

شیوه های درمانی و دندانپزشکی زیادی وجود دارد که به افراد در داشتن دندان‌ های زیبا و لبخندی جذاب کمک می‌ کنند. اگر یکی از دندان‌ ها از دست برود، تأثیرات منفی زیادی بر ظاهر فرد و از دست رفتن جذابیت‌ های او خواهد داشت. پیش از استفاده از دندان‌ های مصنوعی برای کسانی که دندان‌ های اصلی خود را از دست می‌ دادند، استفاده می‌ شد اما این نوع از دندان‌ ها ظاهری تصنعی داشتند ضمن این‌ که مشکلات زیادی را برای استفاده کننده ایجاد می‌ کردند. این مشکلات از اختلال در خوردن غذاهای مختلف تا عفونت‌ های لثه را در بر می‌گرفت.

درمان‌های دندانپزشکی زیبایی ترمیمی کلینیک دندانپزشکی سینا به دلایل خاصی از جمله نامرتب بودن دندان‌ ها، وجود فاصله میان دندان‌ ها، کرم خوردگی و یا از بین رفتن تاج و یا تمامی دندان‌ ها ممکن است در بیمار انجام شود. تشخیص نوع درمان بر عهده دندانپزشک معالج است.

به دلیل افزایش اهمیت زیبایی در بین مردم و پیشرفت‌ های علم دندانپزشکی، روی آوردن به درمان‌ های  دندانپزشکی زیبایی ترمیمی بسیار رواج یافته است.

درمان های ایمپلنت دندان، ارتودنسی، لامینیت دندان، کامپوزیت و بسیاری دیگر از درمان‌ های دندانپزشکی که به منظور اصلاح شکل دندان‌ ها و صورت و یا اصلاح طرح لبخند انجام می‌ گیرند، در دسته کارهای دندانپزشکی زیبایی ترمیمی قرار دارند. امروزه حتی پر کردن دندان‌ها با مواد مختلف نیز در این دسته قرار می‌گیرند، چرا که مواد مختلف پر کردن دندان‌ها تا حدودی در ظاهر دندان‌ ها و زیبایی آن‌ ها تأثیر می‌ گذارند. در قدیم برای پر کردن دندان‌ ها از نقره و طلا استفاده می‌ شد، اما امروزه این مواد به دلیل هم‌ رنگ نبودن با دندان‌‌ ها مطلوبیت خود را در استفاده از درمان‌ های دندانپزشکی زیبایی ترمیمی از دست داده‌ اند. کامپوزیت ماده جایگزینی است که به دلیل هم‌ رنگ بودن با دندان‌ ها امروزه به صورت گسترده برای ترمیم و پر کردن دندان‌ ها استفاده می‌شود. البته عمر مفید کامپوزیت‌ ها با طلا و نقره قابل مقایسه نیست، اما مطلوبیت آن‌ها به دلیل تأثیر در زیبایی دندان افراد بسیار بیشتر است.