جراحی لثه به همراه آموزش های مراقبتی بعد از درمان

در کلینیک دندانپزشکی سینا در هفت حوض 

گاهی تغییرات هورمونی باعث می شود فرد به جراحی لثه نیاز پیدا کند. بعضی افراد به صورت ژنتیک مستعد ابتلا به بیماری های لثه هستند و بیشتر از سایرافراد به بیماری های لثه ای مبتلا می شوند و نیاز به جراحی  لثه پیدا می کنند. عمل جراحی زیبایی لثه برای تغییر شکل لثه و یا لبخند لثه ای که بهتر به نظر بیاید استفاده می شود.

بیماری های  لثه با تجمع باکتری برروی دندان هایمان شروع می شود. باکتری های موجود در دهان و دندان روی دندان پلاک ایجاد می کنند. و بافت لثه نزدیک به پلاک دچار التهاب می شود که اولین مرحله بیماری، ژنژیویت، شروع می شود. در صورتی که عدم بهداشت دهان و دندان ادامه یابد، بافت لثه بیشتر ملتهب شده و دچار خونریزی می شود. تجمع پلاک و باکتری باعث می شود که بین بافت لثه و دندان پلاک هایی تشکیل شود و بیماری لثه تشدید شود.

انواع جراحی های لثه عبارت اند از :

  • جراحی پیوند لثه
  • جراحی فلپی لثه
  • لثه برداری
  • جراحی ترمیم پلاستیک لثه
  • جراحی زیبایی لثه

اقدامات لازم برای جراحی لثه :

در طول  جراحی لثه :

جراح باید به بافت زیر لثه دسترسی داشته باشد. بافت آلوده زیر و بین دندان برداشته می شود و سپس جراح با لایه برداری از دندان باکتری ها را در زیر خط لثه از بین می برد.

قبل از جراحی لثه :

قبل از هر عمل جراحی لثه، شما یک بی حس کننده موضعی دریافت خواهید کرد. و دندانپزشک (پریودنتیست) دندان های شما را تمیز می کند. شما باید از دندانپزشک خود راجب هر دارو و بیماری های مزمن که ممکن است عمل جراحی لثه را تحت تاثیر قرار دهد بپرسید.