درمان ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی 

سینا در منطقه هفت حوض

درمان ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی سینا بهترین راه‌ حل طولانی‌ مدت برای دندان‌های ازدست‌ رفته شما می باشد. ایمپلنت های دندانی از جنس فلزات مختلف و حتی سرامیک ها هستند ولی اغلب ایمپلنت های دندانی از جنس تیتانیوم هستند.

درمان ایمپلنت دندان چیست ؟

 درمان ایمپلنت دندان نوعی پایه تیتانیومی سازگار با سلول های بدن انسان می باشد. از ایمپلنت های دندانی به عنوان جایگزینی مناسب و دائمی به جای یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود. پس از قراردادن ایمپلنت توسط دندانپزشک در کلینیک دندانپزشکی سینا  داخل استخوان فک، با استخوان سازی سلول های استخوان ساز در سطح ایمپلنت دندان، استخوان فک به ایمپلنت جوش می خورد. فرآیند جوش خوردن درمان ایمپلنت دندان معمولا 3 تا 4 ماه طول می کشد، سپس قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده و بر روی پایه قرار می گیرد.

اجزای تشکیل دهنده ایمپلنت دندان  :

_ فیکسچر (ریشه)

_  آباتمنت (تاج)

 اکثرا ایمپلنت های دندان از تیتانیوم ساخته می شوند که فلزی دارای کیفیت بالا است و می تواند برای این منظور بسیار مناسب باشد. تیتانیوم یک لایه نازک بر روی سطح خود ایجاد می کند که از آن در برابر خوردگی حفاظت می کند. این لایه در برابر اسید، ترکیبات نمک و اکسیژن مقاوم است. علاوه بر این تیتانیوم تقریباً به طور کامل غیر مغناطیسی است و نسبت به وزن آن کاملاً مقاوم است.