دندانپزشکی اطفال در کلینیک دندانپزشکی سینا در منطقه هفت حوض 

دندان های شیری کودکان در طول ۶ ماه اول زندگی آن ها  شروع به  رشد می کنند. کودکان  در ۶ یا ۷ سالگی اولین دندان های شیری خود را از دست می دهند و دندان های اصلی به جای آن ها رشد می کنند. بدون رسیدگی لازم در این دوران، کودکان ممکن است با مشکلاتی نظیرپوسیدگی دندان و بیماری های لثه مواجه شوند که می تواند عوارض منفی و درد را برای کودک شما به همراه داشته باشد. امروزه کرم خوردگی دندان که نوعی بیماری عفونی محسوب می شود، ۵ برابر بیشتر از بیماری آسم و ۷ برابر بیشتر از تب یونجه در بین کودکان شیوع پیدا کرده است. از این رو امروزه ضرورت دندانپزشکی کودکان بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

دندانپزشکی اطفال کلینیک سینا در منطقه هفت حوض چه خدماتی دارد :

  • تشخیص برخی شرایط دهان و دندان که می توانند مرتبط با بیماری هایی مانند دیابت، اختلالات قلبی (مادرزادی)، کام شکاف دار، آسم، تب یونجه و اختلال بیش فعالی (کم توجهی) باشد.
  • آزمایشات سلامت دهان و دندان نوزادان که شامل ارزیابی احتمال پوسیدگی دندان های مادر و نوزاد می باشد.
  • مراقبت های پیشگیرانه که شامل تمیز کردن، درمان های فلورایدی همزمان با توصیه های تغذیه ای می باشد.
  • مشاوره درباره عادات غلط کودکان (مانند عادت مکیدن انگشت شست)
  • درمان آسیب های دهانی (شامل شکستگی، افتادن یا لق شدن دندان ها)
  • ارزیابی ها و درمان های اولیه برای صاف کردن دندان ها
  • ترمیم نقص ها یا پوسیدگی های دندان

درمان های فلورایدی که دندانپزشک در دندان های کودکان انجام می دهد روشی موثر و ایمن برای محافظت از دندان های در حال رشد کودکان در برابر پوسیدگی دندان می باشند در این درمان، دندانپزشک مقداری از فلوراید را روی سطح دندان های کودک قرار می دهد تا از پوسیدگی دندان جلوگیری کند.

مطالعات نشان داده اند که هر چه سن کودک در اولین مراجعه به دندانپزشکی کمتر باشد، احتمال داشتن تجربه خوب از دندانپزشک و درمان های دندانپزشکی بیشتر خواهد شد. دندانپزشکان کودک کلینیک دندانپزشکی سینا در منطقه هفت حوض  در واقع آموزش دیده اند تا به کودک حس آرامش و امنیت دهند.

به این نکته توجه کنید :

معمولا کودکتان در هنگام دندان در آوردن درد زیادی را تحمل می کند. نوزادان ممکن است دچار تب، سرخی گونه ها و گرمی بدن شوند. همچنین ممکن است دچار دل درد و افزایش ترشح آب دهان شوند. ژل های مخصوص  وجود دارد که برای کاهش درد روی لثه قرار  می گیرند. به علاوه، می توان از حلقه های رشد دندانی که می بایست قبل از استفاده آن ها را درون فریزر قرار داد نیز بهره برد.